MÜŞTERİ HİZMETLERİ

0 332 345 17 37

Kullanım Yerleri ve Çeşitleri


KULLANIM YERLERİ


İnşaat Sektöründe: Yapıların yan duvar, teras, çatı, zemin ve bodrumlarının sıcağa-soğuğa karşı yalıtımlarında; prefabrik inşaatlarda hafif beton elde edilmesinde ve panolar imalinde; pres ahşap-plastik kapılarda dolgu materyali olarak seri üretiminde; ısı ve ses yalıtımı sağlanmasında, zeminden ısıtma sistemlerinde ısı ve ses yalıtımı sağlayıcı kat olarak; dilatasyon fugalarında, Mantolama (duvarın dış yüzeyinde).


Soğutma Sanayi de: Soğuk hava depoları, klimatize edilmiş antrepolar, buz fabrikaları, frigofrik vagon gemi treyler gibi her türlü taşıtlarda, soğuk veya sıcak sıvı nakli yapan borularda, endüstriyel ve ev tipi buzdolapları imalinde ve termos kutularda 


Tarım Sektöründe:Granül halinde toprağa karıştırılarak her türlü sulama sonucu toprak yüzeyinde oluşan ve bitkilerin gelişimlerini önle¬yen kaymak tabakasının oluşmasına engel olmak amacıyla 


Denizcilik Sektöründe: Deniz iskelelerinde kütükler halinde yüzdürücü dolgu malzemesi olarak, cankurtaran yelek ve simitleri, kurtarma salları ve yüzdürücü şamandıralar imalinde, gemi ve teknelerin ambarlarının yalıtımlarında, sportif deniz teknelerinin yüzdürücü dolgu materyali olarak, 


Reklamcılık ve Dekorasyon Sektöründe: Vitrin, sahne panolarında ve dekorlarda kullanılmaktadır.
 
Sağlık Sektöründe: Soğuk zincir kutuları, Organ nakli, kan, tüp bebek ilaçlarının korunmasında ve naklinde kullanılır.

Ambalaj Sektöründe: Beyaz eşya korunmasında ve taşınmasında, gıda, yiyecek ve içecek kaplarında, oyuncak kutularında, kırılacak eşya ambalajlamada kullanılır.
 


PAKBOARD - Y EPS 80-100-120-150KULLANIM ALANLARI
En (mm)500Pakboard Y; EPS bloklardan, tel kesme yöntemiyle dilimlenerek ekonomik ısı yalıtım ve ambalaj malzemesi, haline getirilmişlerdir. Gıdalara ve sağlığa zararlı değilidir. 

Bina iç- dış duvar, döşeme- teras yalıtımı, soğuk hava depoları, kolon, kiriş, soğutma sistemli araçlar mantar üretim odalarında genleştirilmiş polistren levhalar yalıtım malzemesi olarak kullanılabilir.
Boy (mm)1000
Kalınlık (mm)20, 30, 40, 50, 100
Kenar şekliDüz (dört kenarı)
Yüzey şekliPürüzlü düzlemsel
Yoğunluk (kg/m³)16, 18, 20, 22, 26, 30
RenkBeyaz, Lila, Gri


Uygulama: Çimento bazlı, termal yapıştırma harcı, özel dübel, file, sıva ve boya katmanlarından oluşan sıra ile yüzeye yalıtım levhaları monte edilir. Özel isteğe bağlı olarak belirtilen kalınlık, en ve boyda üretim yapılabilir.
 


PAKBOARD - EY EPS PLUS 80-100(Gri) 
EPS 80-100-120-150
KULLANIM ALANLARI
En (mm)500 - 600
EPS enjeksiyon boardları, hızlı uygulanabilen ekonomik, ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılırlar. 
Duvarların iç- dış yalıtımı, mertek üstü, mertek altı çatı yalıtımı, toprakaltı dış duvar ısı, su yalıtımı ve soğuk depolar. Isıtmadan-soğutmadan, sıvadan, ve işçilikten tasarruf sağlar, yapışma yüzeyi standartlara uygun özel sıva tutucu olarak tasarlanmıştır. Kendinden özel dübel yatakları vardır. İnsan sağlığına zararlı değildir.
Boy (mm)1000 - 1200
Kalınlık (mm)20, 30, 40, 50
Kenar şekliDört kenarı binili geçme sistemli
Sıva kanallarıArka da 3x5mm önde 2,7x5mm
Yangın sınıfıE (TS EN 13501)
Kullanımsıcaklığı+ 75°C max
Yoğunluk (kg/m³)16, 18, 20, 22, 26
RenkBeyaz, Lila, Gri

Uygulama: Çimento bazlı, termal yapıştırma harcı, özel dübel, file, sıva ve boya katmanlarından oluşan sıra ile yüzeye yalıtım levhaları monte edilir.PAKBOARD ES EPS80-100-120KULLANIM ALANLARI
En (mm)500
Enjeksiyon ile kalıp içinde siding altı uygulamaları için özel olarak üretilmiş en ekonomik ve hızlı yalıtım malzemesidir. ES enjeksiyon Siding levhaları 3-4 yılda kendini amorti eder. Paksiding montaj cıtaları arasına ısı transferine müsaade etmeyecek şekilde sıkıca montaj edilirler. Binileri ve sıkı montaj sebebiyle ısı köprüsü oluşturmaz, alternatifsizdir. Arka veya ön yüzeyinden duvara yapıştırılabilirlerde. Siding uygulamaları dışında EY grubunda olduğu gibi benzer yüzeyler de kullanılabilirler.
Boy (mm)1000
Kalınlık (mm)20, 30
Kenar şekliKısa kenarlar binilidir
Yangın sınıfıE (TS EN 13501)
Kullanım sıcaklığı+ 75°C max
Yoğunluk (mm)16, 18, 20
RenkBeyaz, Lila