MÜŞTERİ HİZMETLERİ

0 332 345 17 37

Renk Ustası


Ürün Tanımı

Üniversal, konsantre pigment pastasıdır.

Uygulama Alanları

Su ve solvent bazlı beyaz dekoratif boyalar, sıvalar, astarlar, su bazlı beyaz endüstriyel boyalar ve vernik, lak gibi şeffaf malzemelerin ve derz dolgu malzemelerinin renklendirilmesinde kullanılabilmektedir.

Özellikleri

> Renk tüpü adıyla bilinen klasik renklendirme sistemlerindeki gibi renkli boya olmayıp, ışık ve dış cephe dayanımı yüksek, universal, konsantre pigment pastasıdır. 
> Yüksek renklendirme gücü ile istenen rengin az miktar ile elde edilebilmesini sağlar. 
> Konsantre yapısıyla stok maliyetini düşürerek ekonomi sağlar. 
> Her türlü kaplama malzemesini, özelliğini bozmadan renklendirebilir. 
> Ambalaj içinde kuruma yapmaz. 
> Kartelada sunulan 144 renk ile beraber hayal gücünüz ve renk bilginiz doğrultusunda sonsuz sayıda renk yaratma imkanı tanır.

Teknik Özellikleri

Genel Bilgiler: 
Renk: 24 adet 
Yapısı: Konsantre pigment pastası

Uygulama Talimatı

> Kullanmadan önce şişe kuvvetlice çalkalanmalıdır. 
> Renklendiriciler, emülsiyon esaslı boyalara maximum %10, sentetik esaslı boyalara %5-8, vernik, lak gibi şeffaf boyalara %3-5 oranında ilave edilmelidir. 
> Beyaz boyaya, önce renklendirici, sonra incelticisi ilave edilmelidir. 
> Renklendirici ambalajı boşaldıktan sonra, içinde kalan renklendirici, boyanın incelticisi ile çalkalanarak boyaya ilave edilmelidir. 
> Kullandıktan sonra kurumasını önlemek için şişe sıkıca kapatılmalıdır. 
> Konsantre pigment pastası olduğundan tek başına kullanılamaz. Sadece boya ya da kaplama malzemesine ilave edilerek kullanılmalıdır. 
> Kale Boya ve Sıvaları'nın, RENK USTASI Kartelası renklerinde renklendirilmesinde, kartelada verilen “Kale Boya ve Sıvaları'nın Renklendirilmesi” tablosundaki karışım oranları kullanılmalıdır. 
> Farklı fi rmaların ürünlerinin renklendirmesinde, eşdeğer Kale ürünü için verilen oranların kullanımı tavsiye edilir. Ancak olası renk sapmalarına karşın, renk ayarlaması yapmak gerekebilir. 
> Sentetik esaslı boyaların RENK USTASI Kartelası renklerinde renklendirilmesinde kartelada verilen “Diğer Ürünlerin Renklendirilmesi” tablosundaki karışım oranları kullanılmalıdır. 
> Aynı renkte birden fazla ambalajın renklendirilmesi söz konusu olduğunda, ton farkı oluşmaması için renklendirilmiş boyaların harmanlanarak kullanılması önerilir. 
> 7 ve 11 nolu renklendiriciler sadece iç cephe boyalarının renklendirilmesinde kullanılmalıdır. 
> Polyester, pliolite esaslı boyalar gibi bazı özel kaplama malzemelerinin renklendirilmesinde, renklendirici önce az miktarda boya ile karıştırılarak boya ile uyuşup uyuşmadığı kontrol edilmelidir. 
> Kataloğa göre renk farklılıkları fazla olacağından DEKOR ve DEKOR PLUS sıvalarının 9 ve 17 nolu renklendirici ile renklendirilmesi önerilmez. 
> 12 no’lu renkten itibaren tüm renkler 1’den 11’e kadar olan temel renklerin kartelada rengin üst kısmında verilen karışımı ile elde edilebilir.

Uyarılar

> S2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. 
> S24/25 Göz ve cilt temasından sakınınız. 
> S46 Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.

Depolama

> Ağzı açılmamış ambalajında, 5°C-35°C arasında depolanmalıdır.

Ambalaj

> 20 ml ve 150 ml’lik plastik damlalıklı şişe. 
> 20 ml’lik ambalajlar 10’lu; 150 ml’lik ambalajlar 4’lü olarak şirinklenmektedir.