MÜŞTERİ HİZMETLERİ

0 332 345 17 37

Fugapool


FUGAPOOL
Esnek Derz Dolgu (1 - 6 mm)

Ürün Tanımı
Küf ve mantar oluşumuna dirençli, yüksek performanslı, 1-6 mm derz aralığı için uygun, çimento esaslı, esnek derz dolgu malzemesi.

Uygulama Alanları
> İç ve dış mekanda, seramik, granit, kotto, klinker, cam mozaik, mermer, doğaltaş gibi kaplama malzemelerinin 1-6 mm arasındaki derz boşluklarının doldurulmasında kullanılır. 
> Havuz, su deposu, sauna, kaplıca, banyo gibi ıslak hacimli mekanlarda, dış cephe, alttan ısıtmalı sistem gibi ani ısı dönüşümlerinin olduğu mekanlarda, yatay ve düşey uygulamalarda mükemmel sonuç verir.

Özellikleri
> Mantar ve küf oluşumuna dirençlidir. 
> İçme suyu depolarında kullanıma uygundur. 
> Yüksek esnekliğe sahiptir. 
> Donma-çözünme çevrimine dayanıklıdır. 
> Su emiciliği düşüktür. 
> Çatlamaz. 
> Pürüzsüz yüzey sağlar. 
> Aşınmaya dayanıklıdır. 
> Hızlı kürleşerek mekanın çabuk kullanıma açılmasını sağlar. 
> UV ve atmosfere dayanıklı solmayan 7 farklı renk seçeneğine sahiptir. 

Teknik Özellikleri
(23°C ve %50 Bağıl Nem) 

Genel Bilgiler 
Görünüm: Beyaz ve renkli çok ince toz 
Raf Ömrü: Açılmamış ambalajında kuru ortamda 12 ay 

Uygulama Bilgileri 
Uygulama Sıcaklığı: (+5°C) - (+35°C) 
Karışım Oranı: 6-6,6 lt su / 20 kg toz 
Kap Ömrü: 1 saat 
Kullanıma Alma Süresi: 1 gün 
Tüketim: Bkz. Derz Dolgu Tüketim Tablosu 

Performans Bilgileri 
Eğilme Mukavemeti (EN 12808-3): ≥ 2,5 N/mm² 
Donma-Çözünme çevriminden sonra Eğilme Muk. (EN 12808-3): ≥ 2,5 N/mm² 
Basma Mukavemeti (EN 12808-3): ≥ 15 N/mm² 
Donma-Çözünme çevriminden sonra Basma Muk. (EN 12808-3): ≥ 15 N/mm² 
Aşınma Mukavemeti (EN 12808-2): ≤ 1000 mm³ 
Büzülme (EN 12808-4): ≤ 3 mm/m 
Su Emme 30 dk./ 4saat (EN 12808-5): ≤ 2 g / ≤ 5 g 
Sıcaklık Dayanımı: (-30°C) - (+80°C)

Uygulama Talimatı
> Derz dolgu uygulaması öncesinde yapıştırıcı kürlenmiş olmalıdır. 
> Derz araları tutunmayı önleyecek kalıntılardan tamamen arındırılmalıdır. Derz arası derinliğinin en az seramik kalınlığının 2/3’ü kadar olmalıdır. 
> Daha kolay temizlik için kotto, klinker, parlak granit seramik gibi gözenekli ve emici kaplama malzemelerinin üst yüzeyine derz boşluklarına bulaşmamasına dikkat ederek, SERACARE Yüzey Koruyucu uygulanabilir. 
> Emiciliği yüksek kaplama malzemeleri kullanıldığında, sıcak ve rüzgarlı havalarda uygulama yapılırken, derz aralarını temiz su ile nemlendirilmelidir. 
> 20 kg FUGAPOOL, 6-6,6 lt su üzerine yavaşça boşaltılmalı ve homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmalıdır. Karışım düşük devirli mikser ile yapılmalıdır. Uygulama talimatında belirtilmeyen herhangi bir katkı katılmamalıdır. Suyun belirtilenden fazla veya az konulması çatlamaya, tozumaya ve renk kusurlarına neden olabilir. 
> Hazırlanan harç, olgunlaşması için 5-10 dakika dinlendirilmelidir. Uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika tekrar karıştırılmalıdır. 
> Harç yüzeye yayılarak lastik mala ile derz aralıklarına çapraz hareketlerle doldurulmalı ve fazlalıklar sıyrılarak yüzeyden alınmalıdır. 
> Derz boşluğuna doldurulan malzeme suyunu kaybedip matlaştığında, genellikle 10-20 dakika kadar sonra, yüzey nemli bir sünger yardımı ile dairesel hareketlerle temizlenmelidir. Güneşte beklemiş veya emiciliği yüksek kaplama malzemelerinin arasında, direk güneş, rüzgar gibi uygun olmayan ortam şartlarında yapılan uygulamalarda bu süre kısalabilir. Silme işlemi zamanından önce veya çok sulu süngerle yapıldığında renkte dalgalanma problemi ile karşılaşılabilir. Sünger sık aralıklarla temizlenmelidir. 
> FUGAPOOL’un derzden boşalmayacak kadar kuruduğundan emin olduktan sonra, yüzeyde kalan kalıntılar kuru bir bez ile temizlenmelidir. 
> Yüzeyde temizleme işleminin yanlış yapılmasından kaynaklanan harç kalıntıları bulunması durumunda derz dolgu uygulamasından 10 gün sonra uygulama talimatı takip edilerek SERACARE Çimento Sökücü ile temizleme işlemi yapılabilir. 
> Kaptaki kullanım süresi geçmiş veya kabuklaşmış harç atılmalıdır. 
> Uygulamadan sonra eller ve uygulama aletleri bol su ile yıkanmalıdır. 
> FUGAPOOL çok sıcak, kuru ve rüzgarlı koşullarda uygulandığında, final performansını iyileştirmek için uygulamadan birkaç saat sonra üzerine su serpilmesi tavsiye edilir.

Uyarılar
> Çimento esaslı olduğundan tozunu solumayınız, cilde ve göze temas ettirmeyiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Güvenlik Bilgi Formuna başvurunuz.

Depolama
> Kraft torbalı ürünü, en fazla 10 kat istifle, kuru ortamda depolanmalıdır.

Ambalaj
> 20 kg kraft

Kalite Belgeleri
TS EN 13888 belgeli CG2WA sınıfı. 
C: Çimento esaslı 
G: Derz dolgu 
2: Yüksek performanslı 
A: Yüksek Aşınma Dayanımı 
W: Azaltılmış Su Emilimi 

Hacettepe Üniversitesi Türkiye Doping Kontrol Merkezi ve Kimyasal Analiz Laboratuvarı BS 6920 Standardı’na göre içme suyu temasına uygun raporlu.